(27.3. 2008) Už je to uděláno, už je to hotovo! Za CK Toulavý medvěd mohu s klidným srdcem říci, že jsme všichni náročný víkend přežili.

Sobotní počasí nám nadmíru přálo (DĚKUJEME svatý Petře!!!) a dovolilo vyrazit odvážné skupince třinácti lidí a čtyř zviřátek na cestu. Dokonce se povedlo splnit i náročný úkol na nás kladený- SNÍH BYL SPATŘEN. Výjimečně mohu pochválit i sebe, neboť se mi povedl osobní úkol, a to vnést chaos mezi "účastníky zájezdu".

Neděle pak kupodivu také proběhla poměrně plánovaně. Žranici vyšperkoval Ondráš se svými flambovanými palačinkami, takže nejeden mlsný jazýček a hladový žaludek byl uspokojen.

Jediné co zatím chybí jsou asi fotky. I když první vlaštovka Janča Štefková je již dodala, takže pohleďte SEM


(17.3. 2008) Na neděli, jak již bylo předem oznámeno, jste zváni do DLouhoňovic č.p. 41, kde se budeme flákat a papat..no a když to dobře půjde a já seženu rámečky na diapozitivy, tak bude i krátké promítání obrázků ze San Francisca a Yosemitského národníhoi parku. Začátek nedělního sezeni začne...až se komu bude chtít(nepředpokládám, že by to bylo před 11. hodinou)

Odjezd vlaku ze Žamberka není z nejpozděších. Ale proč byste měli v sobotu lenošit dlouho v posteli. No proč??!! Co se týká dojezdu například z Ústí nebo z dalších míst, spojení je velmi špatné. Doporučuji proto dorazit do Dl. v pátek a přespat u nás. Místo se najde, stačí jen dát mi vědět.Informace o organizaci výletu zde.


V Dlouhoňovicích, včera dnes a ještě chvilku zítra ráno, roku MMVIII po Kristu

Vážené a milé, vážení a milí,

 

Rok prasete nás opustil, aby zanechal napospas kryse, která se hned zezačátku vyznamenává svým novým televizním hitem. Česká televize zakoupila práva na nový český seriál, který se snaží (podle mě dost nezdařile) parodovat politický život v České republice. Ano, jedná se o ono Loutkové divadlo Senátu a Poslanecké sněmovny zvané „Volba prezidenta“. Tato dost podprůměrná telenovela, která nesahá kvalitou ani po kotníky tradičním hitům TV Primy, velmi překvapivě značně zvýšila sledovanost veřejnoprávní televize. Je opravdu jen ku škodě ČT, že vysílá vždy několik dílů najednou v několikahodinových blocích a přitom by metráž vystačila na celoroční vysílání.

V souvislosti s tímto seriálem je také trochu zarážející, jak laxně pracují naši filmoví kritici. Již několik dní marně hledám v kulturních rubrikách českých deníků jakýkoli i sebemenší článek tohoto pořadu. Dokonce i paní Spáčilová v „nejprodávanějším seriozním (???!!!) deníku“ mlčí.

Nechme ale televizní novinky letošní zimy a věnujme se daleko závažnějším tématům, které se začnou ucházet o Vaši přízeň hned v prvních jarních dnech.

VELLIKONOCÉÉÉ 2008

Ano vážení přátelé, hned 24. března budou na dveře klepat Velikonoce, což pro nás znamená, že musíme řádně provětrat Vaše zimou prokřehlá tělíčka. A jelikož jsme si toho sněhu opravdu moc neužili, Organizační výbor si předsevzal, že se na sníh podíváme alespoň o velikonočním výletu.

Než ale prozradíme cíl letošního putování, je povinností naší cestovní kanceláře, jakožto seriozního partnera pro Váš volný čas, abychom se veřejně přiznali, že zdánlivě geniální nápad loňského ročíku na organiz ování dvou paralelních akcí neměl až takový ohlas jak jsme původně očekávali. Zvláště účast na hlavní velikonoční akci v Singapuru nesplnila úplně očekávání organizátorů. Rozhodli jsem se proto k návratu na osvědčený model z minulých let.

V letošním roce bude tudíž jen jedna akce, a to na území České republiky. Dalším krokem zpět oproti loňskému roku bude způsob dopravy. Je až s podivem, jak je naše moderní společnost závislá na osobních automobilech a jak stále více zapomínáme na hromadné dopravní prostředky. Naším „přibližovadlem“ budiž vlak, který má oproti automobilu hned několik výhod:

·         Je pomalejší

·         Je dražší

·         Je méně flexibilní jak z hlediska času, tak i místa

·         Nečeká na opozdilce, ale mívá zpoždění

·         Cestovat mohou všichni pospolu

·         Umožní nám zavzpomínat na mládí, kdy jsme tento dopravní prostředek hojně užívali

·         Hezky drncá

Nevýhody u cestování vlakem snad ani nejsou.

A abychom si ještě více zavzpomínali na starší ročníky velikonočních výletů, nechali jsme se inspirovat rokem 2005, kdy cesta vlakem trvala i několik hodin J. No a je tu ještě jedna paralela s výletem roku 2005. Stejně jako kdysi to byla Božena Němcová, tak i tentokrát se necháme zvábit rodným krajem jednoho z význačných českých spisovatelů…

 

Pojďme se kochat sněhem

Jak již bylo zmíněno výše, cílem naší výpravy je uspokojení naší letos tak tragicky neukojené touhy po sněhu. Naše cestovní kancelář Vám ráda zprostředkuje alespoň podívanou na zasněžené pláně. Stačí, když se přihlásíte na náš zájezd… a… a když si vezmete dalekohled… a… a když Sv. Petr bude držet ochrannou ruku nad celým naším plánem.

Jelikož nepředpokládáme výrazné zlepšení sněhové nadílky, obrátili jsme naši pozornost na české velehory. No kde jinde by se měl v prvních jarních dnech nacházet sníh než v Krkonoších. A malebné kopečky v Podkrkonoší jsou právě nejlepším místem pro pozorování hornatého masivu rozprostírajícího se na severu Královéhradeckého kraje.

Naše putování za sněhem začne na nádraží Lázní Bělohrad (velmi velmi dávno narozeným bude znám spíše pod jménem Bělohrad a těm ještě velmi velmi velmi dávno mrtvým pod jménem Nová Ves), kde se v dopoledních hodinách zanechá vlak svému osudu.

Ano, ano, Bělohrad – Podkrkonoší – Karel Václav Rais, to je nerozlučná trojice (no kdopak z nás nečetl Poslední léto, Doma nebo Vzkazy vlastenecké). Proto i my půjdeme po stopách Karla Václava, abychom prozkoumali kraj, kde Krkonošští mohykáni jsou jako na dlani. Ze spisovatelova rodiště, jehož nejstarší zmínky jsou datovány do roku 1267, se vydáme po Raisově cestě přes vesničku Vřesník, abychom nejdříve pohledli na Raisovu knihu. Poté budeme pokračovat dále na Bezník a Vyšehrad až… až vstoupíme …. mimo mapu.

Milí potenciální klienti, je naší milou povinností Vám oznámit, že tento výlet bude patřit do kategorie adrenalinových, neboť vstoupíme i na místa nezmapovaná (odborně white place). Ve skutečnosti již do těchto míst zavítalo několik expedic, ale nezachovaly se po nich žádné dokumenty, které by naši výpravu usnadnili. Důkazem budiž nejaktuálnější mapa, kterou máme k dispozici. Naše výprava bude tedy nejen naučně poznávací, ale také průzkumná.


Nakonec doufáme, že se nám povede vymotat se z bílého místa na mapě a dojít do vesničky Bílá Třemešná, o níž poprvé čteme zmínky již z roku 1326, a která je mimo jiné známá tím, že zde začal Jan Ámos Komenský psát svoji Didaktiku velkou.

 

Na závěr už naše tradiční: tato akce je OUPN, FRÍ A HEPI, proto prosíme všechny účastníky, aby si s sebou přibalili dobrou náladu a vytáhli též své dvounohé, či čtyřnohé blízké.

Těšíme se na hojnou účast na startu v březnových Lázních Bělohrad,

 

Váš Organizační výbor

 

Zodpovědná osoba za organizaci výletu (včetně ubytování)

Michal


Vedoucí ubytování

Zdenda


PS: A nemůžeme ani opomenout nedělní hromadnou žranici… asi opět po roční přestávce v Dlouhoňovicích. Upřesňující informace budou přidávány na tyto stránky (OV musí dát nejprve všechny své hlavy dohromady).

PPS: Když to jó dobře půjde, tak budou třeba už zarámečkované diáky z USA (říjen 2005)

PPPS: Prosím potenciální účastníky, aby předběžně (nezávazně) potvrdili svoji účast a aby se též vyjádřili k případné účasti na doprovodné akci v neděli. OV by rádo alespoň tušilo rozsah akce. Děkujeme!!!